Aktualitet

Politikanët e lidhur me krimin? Basha lidh foton e Ramës dhe Xhafës me thënien e prokurorit të vrarë nga mafia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:36 - 09/09/18 |
b.f

Kreu demokrat Lulzim Basha, ka zgjedhur një thënie të Paolo Borselinos, prokurorit të vrarë nga mafia italiane ne Palermo, për të shpjeguar se pse duhen larguar politikanët e lidhur me krimin.


Pa shumë komente, por me një foto montazh ku dallojnë portertet e Kryeministrit Rama, ministrit Xhafaj apo edhe deputetet Balla, demokrati Basha përcjell shënimin e mëposhtëm:

 

“Ekziston një keqkuptim bazë sipas të cilit politikani që shoqërohet me mafiozë, nëse nuk dënohet nga gjykata, është i ndershëm! JO! Gjykata mund të bëjë vetëm vlerësime të natyrës gjyqësore. Është detyrë e institucioneve që TË FLAKIN politikanët e afërt me Mafian, për të qenë të ndershme dhe për t’u shfaqur si të tilla”.

Paolo Borsellino Prokuror Italian i Antimafias

 

Pas