Te Fundit

Policia e Kosovës: Albin Kurti gënjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:55 - 13/10/15 |
b.f

PRISHTINE- Policia ka pergenjeshtruar Albin Kurtin, duke deklaruar se per lirimin e tij vendosi prokurori dhe jo presioni i aktivitësve, siç pretendon Kurti.  Baki Kelani, zedhënësi i policisë së Kosovës tha se arrestimi i Kurtit ka ardhur pas urdhrit të prokurorit për ta marr në pyetje dhe po me urdhër të tij është lënë i lirë. Ndër të tjera ai tha se  dëmet që janë shkaktuar nga protestuesit janë të mëdha në objektin e Policisë dhe veturat zyrtare. Nga protesta e Vetëvendosjes kanë mbetur të lënduar 15 policë dhe 1 qytetar, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësorë.

Gjithashtu, ai shtoi se qytetarët nuk kanë pse të ndihen të rrezikuar nga situata pasi policia e ka situatën nën kontroll.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas