Te Fundit

Po Myftiu i Shkodrës ç’pati?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:38 - 24/09/15 |
b.f

SHKODËR- Edhe pse Kurban Bajrami është festë e mishërimit dhe e faljes, duket se disa mëri nuk ka mundur t’i shuaj. Myftiu i Shkodrës ka refuzuar të presë përfaqësues dhe deputetë të Partisë Socialiste të cilët ishin nisur për në xhaminë e madhe për t’ju uruar festën. Mendohet se shkak është bërë një qejfmbetje e para disa muajve, pasi socialistët nuk e kishin uruar për Fiter Bajram.

Myftiu, Muhamed Sytari është larguar në kohën kur kanë hyrë deputeti Namik Kopliku, kreu i PS në Shkodër, Luan Heta dhe drejtorë të administratës. Ka qenë zëvendësi i Sytarit ai që ka pritur mysafirët. Veprimi i tij ka shkaktuar jo pak zhurmë në qarqet e intelektualëve në Shkodër. Duhet që Myftiu të sqarojë vetë këtë situatë.

Capture 1Capture

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas