Aktualitet

Perse Xhon Kerri nuk do te vizitoje Shqiperine?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 28/11/15 |
root

Prej shume kohesh ne qarqet politike flitej per nje vizite te mundshme te Sekretarit Amerikan te Shtetit Xhon Kerri ne Shqiperi. Vizita pritej te merrte bje lloj kuptimi edhe me rastin e 25 vjetorit te rrezimit te komunizmit ne Shqiperi, ku SHBA kane luajtur nje rol vendimtar. Kerri qe do jete ne rajon. Ai do te vizitoje Beogradin e Prishtinen, por jo Tiranen. Perse deshtoi Shqiperia me viziten e Kerrit? A ka nje ngerc ne raportet mes dy vendeve dhe nga vjen ky? Kryeministri Rama nuk takoi asnje zyrtar te rendesishem per raportet dy paleshe gjate vizites ne Nju Jork, nderkohe qe Kreu i Kuvendit Meta pati po ashtu nje vizite te deshtuar. C’po ndodh mes Qeverise se Tiranes dhe Uashingtonit? Se paku dikush duhet te jape pergjigje per kete.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas