-U tha në Opinion

Plasari: Më kanë ftuar për të qenë deputet, nuk kam përgatitjen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:43 - 13/07/21 |
Opi Nion

Në një intervistë në emisionin “Opinion” publicisti Aurel Plasari ka treguar se i është bërë ofertë nga Partia Demokratike për të qenë në listat e deputetëve të kësaj force, por ai e ka refuzuar.

Plasari:Më kanë ftuar dhe sigurisht i kam falënderuar dhe u kam thënë që nuk kam moshën, as përgatitjen dhe as shëndetin…

Fevziu: Nuk keni përgatitjen, për t’u bërë deputet?

Plasari: Për të bërë ligje. Do lë librat dhe do hap tesktet si bëhen ligjet.

Fevziu: Dhe e quan që nuk ke moshë?

Plasari: Kam moshën për të dalë në pension.

Fevziu: Për t’u marr me librat tuaj.

Plasari: Këtë nuk mund ta thoja se është moment egoizmi që të them se më pëlqen më shumë të bëj libra se sa të shkoj në komisione. I kam falënderuar, por është shumë vonë. Po të kishte ndodhur në kohën që flasim bashkë do të kishte qenë gjë tjetër.

Ndërkohë lidhur me zhvillimet në PD, Plasari u shpreh: “Mendoj që ka nevoja të ngutshme të një riorganizimi të një platforme të re, të një programi të ri, jo thjesht të konkurencave. Nuk është çështje e një individi ose  4 individësh. Është çështje e një programimi të ri të asaj force, ose të mbyllë dyqanin”./Opinion.al

 

Pas