Aktualitet

Vijon ndikimi i masave ajrore afrikane, sa shënojnë temperaturat sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:15 - 14/07/21 |
Opi Nion

Edhe gjatë ditës së sotme do të vijojë ndikimi i masave ajrore nga Afrika duke kushtëzuar mot të kthjellët dhe të nxehtë në të gjithë republikën e Shqipërisë.

Përjashtim bën vetëm skaji verilindor dhe juglindor ku pas mesditës do ketë vranësira kalimtare.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten sërish në mëngjes por edhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 39°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Jugor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim mbi 3 ballë./Opinion.al

Pas