Aktualitet

Lezhë/ 14-vjeçari kapet me pistoletë, duke udhëtuar me taksi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:44 - 14/07/21 |
Opi Nion

Një 14-vjeçar është kapur nga policia me pistoletë teksa udhëtonte me taksi. Gjatë kontrollit uniformat blu i gjetën dhe i sekuestruan të riut në cilësinë e provës materiale armën e zjarrit.

“Si rezultat, gjatë kontrollit të ushtruar në një mjet taksi në të cilin ishte pasagjer një 14-vjeçar, në çantën e tij, shërbimet e Policisë Lezhë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë me një krehër me fishekë”, njofton policia.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. T., banues në Lezhë, për veprën penale “Armëmbajtja pa leje” dhe materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Kontrollet kanë vijuar edhe në Shëngjin, ku gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim 5 persona me precedent të mëparshëm kriminal./Opinion.al

Pas