Kronikë

Plagosja në Tiranë/Policia bllokon automjetin e autorëve, arrestohet 1 prej tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:43 - 06/11/21 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka dhënë detaje lidhur me plagosjen me armë zjarri të një personi në Tiranë.

Bëhet me dije se shtetasi Ilir Shkurti, është plagosur në këmbë. Po ashtu autoritetet kanë bllokuar mjetin tip “Benz” që u përdor nga autorët për t’u larguar, dhe u arrestua një prej autorëve të ngjarjes.

Ngjarja ndodhi në zonën e njohur si ish-Blloku në kryeqytet, pas një konflikti të çastit. Ndërkohë efektivët janë vënë në ndjekje të autorit tjetër të ngjarjes i cili ka mundur të zbresë nga automjeti dhe të largohet në brendësi të pallateve.

Njoftimi i policisë

Fale reagimit të menjehershëm të shërbimeve të Policisë në kohë rekord u bë e mundur kapja dhe arrestimi i njërit prej autorëve të plagosjes me armë të një shtetasi si dhe bllokimi i mjetit me të cilin autorët u larguan nga vendi i ngjarjes.

Rreth orës 19:00, në vendin e quajtur “Shallvaret” në afërsi të një bar-kafeje, dyshohet se pas një konflikti të çastit është plagosur me armë zjarri shtetasi I. Sh, 32 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Si rezultat i reagimit të menjehershëm të sherbimeve të Policisë në kohë rekord u bë kapja dhe shoqërimi në ambientet e Policisë për veprime të metejshme i njërit prej autorëve të dyshuar të ngjarjes shtetasit K. M, 38 vjeç dhe bllokimi i mjetit tip “Benz” që u përdor nga autorët për t’u larguar nga vendi i ngjarjes.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorit tjetër të ngjarjes i cili ka mundur të zbresë nga automjeti dhe të largohet në brendësi të pallateve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë e rrethanave të ngjarjes dhe dokumentimin e plotë të saj./Opinion.al

Pas