Bota

E pazakontë/Burri gjendet lakuriq brenda murit të teatrit, e shpëton zjarrfikësja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:10 - 06/11/21 |
Opi Nion

Një burrë është shpëtuar nga zjarrfikësja pasi ishte bllokuar brenda mureve të një teatri në Syracuse, shteti i Nju Jorkut.

Sipas BBC, zjarrfikësit u thirrën rreth orës 07:30 me orën lokale (11:30 GMT) pasi u dikush u dëgjua duke përplasur murin dhe lutej për ndihmë.

Zjarrfikësit çanë murin dhe nxorën nga aty burrin që mendohet se kishte dy ditë i bllokuar aty. Ekipet e shpëtimit çanë muret e teatrit dhe e gjetën atë të zhveshur, thanë mediat lokale.  Pasi u shpëtua ai u dërgua në spital, ku po merr ndihmë mjekësore.

Në një deklaratë në Facebook, departamenti i zjarrfikësve të Syracuse tha se nuk ishte e qartë se si ai kishte hyrë në hapësirën mes murit.

Duke folur për Syracuse.com, një gazetë lokale e lajmeve, drejtori i Landmark Theatre, Mike Intaglietta tha se burri ishte parë duke u endur nëpër ndërtesë në fillim të javës.

Policia tha se burri vuante nga sëmundje mendore dhe nuk do të procedohej penalisht apo identifikohej./Opinion.al

Pas