Aktualitet

Shtyu drejt greminës gazetaren dhe operatorin, pezullohet efektivi i policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:29 - 06/11/21 |
Opi Nion

Policia e Shtetit ka njoftuar se është pezulluar nga detyra efektivi i policisë që është përplasur me gazetaren Anila Hoxha dhe një operator këtë të shtunë në Qafë-Mollë vendin ku u gjet trupi i pajetë i biznesmenit Ruzhdi Hoxha. Gazetarja po xhironte pranë shiritit të sigurisë të vendosur nga autoritetet. Hoxha ka rrezikuar jetën pasi efektivi e ka shtyrë drejt greminës, por është mbajtur tek një degë peme.

Njoftimi i policisë

Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë

Në lidhje me incidentin e ndodhur gjatë pasditen së sotme me disa gazetarë, në Qafë Mollë, Drejtori i Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë ka pezulluar menjëherë nga detyra punonjësin e policisë Sh.T.

Ndërkohë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano, ka urdhëruar Drejtorinë e Standarteve Profesionale në Policinë e Shtetit për nisjen e menjëhershëm të hetimit administrativ me qëllim sqarimin e rastit.

Policia e Shtetit i konsideron marrëdhëniet me median si prioritare në funksion të mirë-informimit të publikut dhe është e vendosur për të ndëshkuar çdo punonjës police që performon sjellje të pahijshme duke shpërdoruar detyrën në dëm të imazhit të Policisë së Shtetit dhe cënimit të marrëdhënieve me mediat e qytetarët.

Pas