Kryesore

Përplasja fizike me Salianjin, reagon Ralf Gjoni


               Publikuar në : 12:07 - 19/04/19 |
Geljano Fataj

Deputeti i ri i dalë nga lista e LSI, Ralf Gjoni ka reaguar pas përplasjes fizike që pati me ish-deputetin Ervin Salianji në një emision televiziv. Në një reagime në rrjetet sociale, ai shkruan se idetë jepen në Parlament, ndërsa muskujt në rrugë.

Çdo ditë që kalon po ma forcon bindjen se Shqipëria ka nevojë për një platformë të vërtetë politike kombëtare, dalë nga vota e lirë dhe e barabartë e shqiptarëve. Politika nga platformë idesh në parlament është kthyer në platformë muskujsh në rrugë. Shqipëria ka nevojë më shumë se kurrë për një kastë të re e të pastër politike që e do këtë vend. Shqiptarët kanë nevojë dhe kërkojnë një projekt të pavarur politik bazuar mbi ide, vizion dhe angazhim konkret për t’i dhënë zgjidhje problemeve reale të tyre”, shkruan Ralf Gjoni.

Të enjten në emisionin Open, në Top Channel ai debatoi ashpër me Ervin Salianjin. Por siç njoftoi Opinion.al përplasja vazhdoi dhe në në përfundim të emisionit.

Ralf Gjoni i ka kërkuar sqarim Salianjit për deklaratat e këtij të fundit, ndërsa nuk kanë munguar as goditjet. U desh ndërhyrja e stafit teknik dhe të ftuarve të tjerë që të qetësonin situatën./Opinion.al

LEXO EDHE: Pas emisionit, përplasje fizike mes Salianjit dhe Ralf Gjonit 

Pas