Kronikë

Përplasen 3 makina në aksin Lezhë-Milot, 2 të lënduar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:46 - 20/07/21 |
Opi Nion

Tre makina janë përfshirë në një aksident këtë të martë në aksin rrugor Lezhë-Milot.

Sipas policisë, si pasojë e përplasjes kanë mbetur të lënduar S.B.dhe H.M.,të cilat ishin pasagjerë në këto mjete.

Sakaq, drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë, për veprime të mëtejshme

 Në aksin rrugor Lezhë-Milot, në afërsi të një karburanti janë përfshirë në aksident rrugor mjetet me drejtues shtetasit J.K.,banues në Maqedoni, I.B.,banues në Kosovë dhe K.M., banues në Lezhë.

Kanë marrë dëmtime të lehta shtetaset S.B.dhe H.M.,të cilat ishin pasagjere në këto mjete.

Drejtuesit e mjeteve janë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Lezhë ,për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, njofton policia./Opinion.al

Pas