Politikë

Përjashtimi i Balliut nga lista, Basha: Askush mbi votën e anëtarësisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:24 - 10/10/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, mori pjesë në votimin e kandidatëve të PD për Tiranën në njësinë 8.

Teksa theksoi rëndësinë e këtij procesi për PD, Basha komentoi dhe përjashtuarit nga vota e anëtarësisë, siç ishte rasti i ish-deputetit,  Klevis Balliu.

Sipas Bashës, ky proces nuk nxjerr të përjashtuar, pasi të gjithë i përkasin PD-së për të qeverisur në të ardhmen.

Ky është një proces që vendos anëtarësia, mbi votën e anëtarësisë nuk ka asgjë. Është një proces që ska të përjashtuar. Vetë ky proces është dizenjuar në njëmënyrë të tillë që edhe të skualifikuarit nuk janë të përjashtuar, por pjesë e PD për të qeverisur nesër“, tha Basha./ Opinion.al

Pas