Te Fundit

Përgjaket Tirana, vriten dy të rinj, një i plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:07 - 02/10/15 |
b.f

TIRANË- Breshëri plumbash janë shkrehur ndaj 4 të rinjve mbrëmjen e së enjtes në një nga zonat më të pupullouara të Tiranes, pranë ‘Lulishte 1 Maji’. Dy të rinj, një vajzë dhe një djalë kanë humbur jetën. Objekti sulmit të armatosur dyshohet se ka qenë Elvis Gacaj i cili ka mbetur i palgosur.
Autori ende i paidentifikuar qëlloi me 7 plumba ndaj makinës me të cilën udhëtonin Aurora Oskyan, Kevin Rugova, Elvis Gaçaj dhe një vajzë me inicialet E.GJ e cila i shpëtoi atentatit.
Viktimat janë Aurora Oskyan dhe Kevin Rugova, ndersa i plagosur objektivi i atentatorit, 41 vjecari Elvis Gacaj.
Katër personat udhëtonin me BMË seria 5, gri me targa AA 675 JS, ku drejtues ishte Elvis Gaçaj. Ndërsa viktima Aurora Oskyan 30 vjeç ishte ulur në sediljen e parë. Në sendiljet e pasme udhëtonin Kevin Rugova 23 vjeçar (viktima) si dhe një vajzë me inicialet E.Gj e cila i ka shpëtuar plumbave duke arritur të dalë nga makina. Nga të dhënat e para hetimore mësohet se me precendentë penalë ka qenë vetëm shtetas Elvis Gaçaj. Tre të tjerët nuk kanë pasur asnjëherë probleme me drejtësinë. Gaçaj ka qenë i dënuar për vrasje dhe plagosje. Dyshohet se shkak i ngjarjes është prishja e pazareve të drogës. Grupi hetimor dyshon se i plagosuri Elvis Gaçaj i është kundërpërgjigjur atentatorit duke e qëlluar me pistoletën që kishte në makinë, por pa arritur ta plagosë. Në makinë janë gjetur disa gëzhoja automatiku, ndërsa disa metra më larg janë gjetur gëzhoja pistolete. Gjatë mëngjesit të sotëm policia ka gjetur armën e krimit në lumin e Tiranës (sic shihet në foto).

Fot

Foto nga vendi i ngjarjes

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas