Te Fundit

SHBA, masakër në universitetin kristian, 10 të vrarë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:01 - 02/10/15 |
b.f

SHBA- Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në shtetin veri-perëndimor amerikan të Oregonit. Të paktën 10 vetë kanë gjetur vdekjen në një shkollë të lartë në qytetin Roseburg. Një person i armatosur ka hyrë në shkollë duke qëlluar me armë. Policia thotë se ka ndaluar një person që besohet se ishte autori i sulmit në universitetin lokal Umpqua në Roseburg. Ende nuk dihen shkaqet e kësaj masakre dhe rrethanat, për momentin po u jepet ndihme dhjetëra të plagosurve.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas