Kronikë

Përfundon gjykimi i dosjes “Bajri”, gjykata pranon kërkesën e avokatëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:19 - 23/12/20 |
Opi Nion

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka përfunduar gjykimin e dosjes “Bajri”.

Gjykata ka pranuar pjesërisht konkluzionet e avokatëve mbrojtës Arbër Hoxha dhe Sokol Tahiraj për aplikimin e gjykimit të shkurtuar duke ulur 1/3 të dënimit.

Gjykata ka vendosur;

  1. Safet Bajri deklarimin fajtor dhe dënimin e tij përfundimisht me 2 vite e 6 muaj burgim.
  2. Ilir Bajri, deklarimin fajtor, për kryerjen e veprës penale te Armëmbajtjes pa leje dhe duke e dënuar përfundimisht me 1 vit e 8 muaj burgim.
  3. Astmer Bilali deklarimin fajtor dhe dënimin me 3 vite burgim.
    4. Ismet Idrizi, deklarimin fajtor, për kryerjen e veprës penale te Armëmbajtjes pa leje dhe duke e dënuar përfundimisht me 2 vite e 6 muaj burgim.
    5. Emrah Plaku, deklarimin fajtor, për kryerjen e veprës penale te Armëmbajtjes pa leje dhe duke e dënuar përfundimisht me 2 vite burgim.

Pas