Aktualitet

Protesta/ Arrestohet i riu, dyshohet se dogji pemën para Kryeministrisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 23/12/20 |
Opi Nion

Një 22-vjeçar është arrestuar nga Policia pasi dyshohet se është autori që dogji pemën e krishtlindjes para kryeministrisë gjatë protestës së zhvilluar për vrasjen e Klodian Rashës nga një efektiv policie.

Mësohet se në pranga ka rënë Odise Xhelali dhe aktualisht ndodhet në Komisariatin numër 1.

Protestat për vrasjen e Klodian Rashës zgjatën për disa ditë, ndërsa policia shoqëroi disa protestues. Në këto protesta pati episode dhune nga protestuesit dhe nga Policia./ Opinion.al

Pas