Aktualitet

Përfshihet nga zjarri 2 dynym bar e shkurre në Gjirokastër


               Publikuar në : 20:14 - 18/08/19 |
xhu lia

Zjarri ka përfshirë mbrëmjen e sotme në Gjirokastër rreth 2 dynym bar e shkurre në zonën e quajtur Komar, mes Zhulatit dhe Kolonjës.

Gjithashtu mësohet se zjarri ka prekur edhe pyllin e prrallit. Forcat zjarrëfikëse kanë ndërhyrë në kohë duke shmangur në këtë mënyrë përfshirjen e pyllit nga flakët.

Mësohet se policia ka mundur të vërë në pranga zjarrëvënësin, i cili do të përballet me akuzat për zjarrëvënie të qëllimshme./Opinion.al/

Pas