InstaBIZ

Përdorimi i titujve mbretërorë nga Harry dhe Meghan,Mbretëresha merr masa


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:22 - 19/02/20 |
xhu lia

Harry dhe Meghan u larguan nga familja mbretërore duke humbur kështu të drejtën për të përdorur statusin e tyre mbretëror, ndëkohë që i ka mbetur vetëm titulli si “Duka dhe Dukesha e Sussex”. Megjithatë ata vazhdojnë t’i quajnë çifti mbretëror dhe për ketë arsye mbretëresha Elizabeth ka marrë masa.

Bëhet e ditur se ajo I ndaluar çiftit përdorimin e titullit mbretëror dhe diçka e tillë do të ndikojë edhe në bizneset e tyre. Me këtë titull ata kishin regjistruar një markë globale për një sërë artikujsh dhe aktivitetesh, duke përfshirë veshmbathje, libra e materiale mësimore.

Pritej që me këtë emër Harry dhe Meghan të ngrinin edhe një organizatë bamirësie. Tashmë ata duhet të ndërrojnë emrin e bizneseve të tyre, pasi mbretëresha nuk ia lejon më të përfitojnë “në kurriz” të familjes mbretërore. Prej pak kohësh pas largimit nga Anglia ata kanë nisur një jetë të re në Kanada./Opinion.al/

Pas