Bota

“Për Putin do merrja plumb”, ish-shefi i Formulës1: Është person i klasit të parëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:45 - 30/06/22 |
Opi Nion

Ish-shefi i Formula 1, Bernie Ecclestone, ka mbrojtur luftën e Vladimir Putin në Ukrainë, duke u shprehur se do ishte i gatshëm të “merrte një plumb” për presidentin rus.

Duke folur për “ITV Good Morning Britain”, sot në mëngjes, Ecclestone e përshkroi Putinin si “të arsyeshëm” dhe “një person të klasit të parë” i cili “po bënte gjënë e duhur për Rusinë”.

Fatkeqësisht ai është si shumë njerëz të biznesit, sigurisht si unë, ne bëjmë gabime herë pas here dhe ju bëni gabim, duhet të bëni më të mirën që mundeni për të dalë prej tij”,-tha 91-vjeçari.

Ai kritikoi liderin ukrainas Volodymyr Zelenskyy duke thënë se nuk bëri përpjekje të mjaftueshme për të arritur tek rivali i tij rus.

Personi tjetër në Ukrainë, profesionin e të cilit unë e kuptoj, dikur ishte një komedian dhe mendoj se ai dëshiron të vazhdojë atë profesion, sepse mendoj se nëse do të kishte menduar për gjëra, ai patjetër do të kishte bërë më shumë përpjekje për të folur me Putinin, i cili është një person i arsyeshëm dhe do ta kishte dëgjuar atë dhe ndoshta mund të kishte bërë diçka për këtë“,-tha Ecclestone.

Pas