Politikë

PD Shkodër-Valdrin Pjetrit: Përgatitu, të pret burgu shumë shpejt


               Publikuar në : 15:44 - 13/08/19 |
el ida

Partia Demokratike e Shkodrës ka vijuar akuzat ndaj krybashkiakut, Valdrin Pjetri.

Përmes një postimi në “Twitter”, dega e PD në Shkodër shkruan se Pjetri nuk mund të fshehë dënimin e tij në Itali, ashtu siç bëri ish–kryabeshkiaku i Kavajës, Elvis Roshi.

PD ka paralajmëruar Valdrin Pjetrin duke u shprehur se shumë shpejt e pret burgu, pasi Shkodra e cila është djep i kulturës dhe qytetarisë,  e refuzon drejtimin nga një trafikant droge, fallsifikator e mashtrues.

Reagimi

Të vërtetën qytetarët e Shkodrës dhe gjithë Shqipërisë e panë dhe e lexuan me dokumente. Ndjekja e të njëjtës rrugë mohimi që ndoqi edhe Elvis Rroshi i Kavajës, do të jetë pa sukses. Mashtrimi nuk mund ta fshehë të vërtetën. Ti nuk ke pse pret për të parë deri kur do të të mbrojë Edi Rama. Mos shpreso kot Valdrin! Edi Rama nuk të mbron dot, me gjithë premtimin që të ka dhënë. Ti e di më mirë se kushdo tjetër që je i arrestuar, i dënuar dhe i dëbuar nga Italia si trafikant droge. Nëse e ke “harruar”, pyet Edi Ramën se ta konfirmon ai përgjigjen zyrtare që ka marrë nga partnerët ndërkombëtarë.Përgatitu Valdrin! Të pret burgu shumë shpejt! Shkodra është djep i kulturës dhe qytetarisë! Shkodranët e refuzojnë drejtimin nga një trafikant droge, fallsifikator e mashtrues si ty! Shkodra është e qytetarëve të saj dhe jo e trafikantëve të drogës!/ Opinion.al E.Xh.

Pas