Kryesore

PD: Rama, Meta dhe Berisha janë kundër Bashës, janë e shkuara


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 15/01/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka bërë një reagim të fundit, ku shprehet se kryeministri Rama, presidenti Meta dhe ish-kryeministri Berisha janë kundër PD dhe kryetarit të saj.

Sipas PD, Ramës, Metës dhe Berishës iu intereson qëndrimi në vendnumëro, ju intereson Shqipëria e së shkuarës, jo e së ardhmes.

Edi Rama, Ilir Meta dhe Sali Berisha kanë dalë hapur tashmë kundër PD dhe Lulzim Bashës. Ata e dinë që janë e shkuara dhe mundohen të mbajnë njëri-tjetrin. Trekëndëshi i Bermudës dhe oligarkët që i mbështesin hapur me aktet dhe retorikën e tyre përçarëse të demokratëve

Atyre ju intereson qëndrimi në vendnumëro, ju intereson Shqipëria e së shkuarës, jo e së ardhmes.

Demokratët dhe Shqiptarët janë bashkë  në këtë betejë kundër pakicës 30-vjeçare të tranzicionit që po e mban Shqipërinë peng”-shkruan PD./Opnion.al

Pas