Kronikë

Aksident në aksin Lezhë-Milot, vdes pasagjerja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:10 - 15/01/22 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar në aksin rrugorë Lezhë-Milot, ku për pasojë ka humb jetën një grua.

Policia e Lezhës ka informuar se automjeti me drejtuese shtetasen B.Ll., është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin J.L., ku si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë shtetasja Gj.Ll., pasagjere  në mjet.

Mësohet se ka ndërruar jetë shtetasja Gj.Ll, e cila ndodhej pasagjere në mjetin me drejtuese shtetasen B.Ll..

Në aksin rrugor Lezhë-Milot, në afërsi të një karburanti, automjeti me drejtuese shtetasen B.Ll., është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin J.L., ku si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë shtetasja Gj.Ll., pasagjere  në mjet.

Në vijim të informacionit paraprak ju informojmë se ka ndërruar jetë shtetasja Gj.Ll., e cila ndodhej pasagjere në mjetin me drejtuese shtetasen B.Ll.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”-njofton policia./Opinion.al

Pas