Kryesore

PD: Berisha mbron Vangjush Dakon, aleanca e non gratave synon të dëmtojë PDBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:12 - 16/02/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike vijon me akuzat brenda saj. Në një kohë kur ish-kryeministri Sali Berisha akuzon kryedemokratin Lulzim Basha për pazare me qeverinë “Rama”, PD e akuzon atë se po mbron ish-krybashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako.

Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, PD shprehet se Berisha dhe Dako kanë krijuar “aleancën e non gratave” që të dëmtojnë PD.

Postimi i PD

Ditë e re, mashtrim i ri. Non grata vazhdoi avazin, sulmo e mashtro demokratët dhe mbron Vangjush Dakon. Aleanca e non gratave synon të dëmtojë PD për hallin e tyre. Demokratët e dinë se çdo votë për “Shtëpinë e Ilirit”, ndihmon pazarin e rradhës Meta-Rama. Aleanca e non gratave të shpallura e të pashpallura, nuk do ta mbajnë peng Shqipërinë. Nëse voton Berishën dhe Metën, mban Ramën./ Opinion.al

Pas