Aktualitet

Pas takimit me Ramën në Kryeministri, Yuri Kim në zyrën e Bashës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 29/04/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e  SHBA-ve në Shqipëri, Yuri Kim i është drejtuar selisë blu për një takim me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Ky takim vjen fill pas mbarimit të takimit me kryeministrin Rama në Kryeministri.

Takimi i ambasadores Kim me krerët e partive kryesore në vend vjen pak ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit, ku kryeministri Rama fitoi dhe mandatin e tretë.

Kujtojmë se një ditë më parë, ambasadorja Kim i uroi Ramës fitoren në zgjedhje dhe përgëzoi Lulzim Bashën për fushatën e fortë./Opinion.al

Pas