Kronikë

Vrau vëllanë në oborrin e shtëpisë, babai pa gjithçka ndodhi mes djemëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:15 - 29/04/21 |
Opi Nion

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja e rëndë ndodhur mesnatën e djeshme në fshatin Allagebi të Maqellarës në Dibër, ku vëllai ka vrarë vëllanë.

Sipas “News24”, 26-vjeçari Florian Tonuzi akuzohet se është autori i krimit brenda familjes.

Nga të dhënat bësohet se Florian Tonuzi dhe vëllai i tij 23-vjeçar, Benard Tonuzi (viktima) kanë qëndruar deri në mesnatë në një lokal në Maqellarë dhe më pas janë kthyer sëbashku në banesën e tyre.

Gjatë mbërritjes pranë hyrjes së banesës, vëllezërit kanë thirrur të atin e tyre që t’iu hapte portën. Pasi kanë future automjetin në oborrin e shtëpisë 26-vjeçari Florian Tonuzi e ka qëlluar vëllanë e tij me thikë. E gjithë ngjarja është parë nga babi i dy vëllezërve.

Siç është raportuar më herët viktima 23-vjeç si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital, ndërsa po punohet për kapjen e autorit, i cili është larguar nga vendi i ngjarjes. Njoftohet se policia nuk ka mundur ende të zbardhë motivin e këtij krimi të rëndë./Opinion.al

Pas