Aktualitet

Pas përplasjes për pyetjet,Rama braktis intervistën:S’mundem më të vazhdoj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:50 - 19/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka braktisur  ditën e sotme një emison televiziv teksa i ka kujtuar moderatorit se ishte duke folur me kryeministrin e vendit.

Bëhet fjalë për një intervistë të dhënë për ‘5 pyetje nga Babaramo’. Pasi nisi të hiqte mikrofonin e parë, gazetari Ilir Babaramo e kujtoi kreun e qeverisë se kishte dhe një tjetër, pasi ishte pajisur si Isa Boletini.

Ndërkohë që Rama ia kthehu; “Këtu mbyllet intervista. Jo, ne nuk kthehemi asgjëkundi. Herë tjetër, kur fton kryeministrin, fol me kryeministrin. Unë jam i gatshëm të vij prapë, por këtu mbyllet intervista. Unë nuk mundem më të vazhdoj”, i tha Rama, Babaramos.

Largimi i kryeministrit Rama nga studio është bërë pas përplasjes me gazetarit mbi pyetjet që ky i fundit ishte duke i bërë./Opinion.al

Pas