Emisionet

Çunat e Kukësit pse flisnin si vlonjat? Balluku:Unë kalova dhe një test…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:16 - 19/04/21 |
Opi Nion

E ftuar në studion e “Opinionit” ka qenë Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku.

E pyetur nga gazetari Bledi Fevziu, lidhur me dialektin e çunave të Kukësit, Balluku është shprehur se të gjithë i përkasin Kukësit e do të qëndrojnë aty deri në zgjedhje për të votuar për Partinë Demokratike.

Blendi Fevzi: Çunat e Kukësit pse flisnin me theks vlonjat?

Balluku: Të them të drejtën po të isha në vendin e gazetarëve do kërkoja një listë të pasagjerëve dhe do i nxirrja cunat, se ishin të gjithë kuksian. Unë kalova dhe një test se ai që thoni ju që fliste si vlonjat më pyeste për lumenjt sepse unë nuk i njoh lumenjtë e Kukësit nga sipër.

Blendi Fevzi: Çunat e Kukësit ku i latë? Si do kthen ata po do rrinjë atje

Balluku: Ata i lamë atje se siç ka premtuar Kryeministri do votojnë për Partinë Demokratike.

Pas