Aktualitet

Pas largimit në Ministrinë e Jashtme, Xhaçka mesazh Forcave të Armatosura


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:48 - 03/01/21 |
Opi Nion

Edhe pse pak ditë më parë, u emërua në drejtimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka ka ndarë këtë fillimviti, një mesazh për Forcat e Armatosura të Shqipërisë.

Përmes një publikimi në rrjetet sociale, ish-Ministrja e Mbrojtjes, ndan një moment nga biseda online me përfaqësuesit e ushtrisë shqiptare.

“Në Forcat e Armatosura e ruajtëm me besnikëri traditën e urimit dhe të bisedës edhe në fillimviti, me djemtë e vajzat në uniformë, në përfaqësitë e NATO-s dhe në misionet paqeruajtëse, në disa vende të botës. Mirënjohje e falënderim për kontributin e tyre dhe të çdo efektivi të Forcave të Armatosura, me të cilët pata privilegjin të punoj në këto tre vite në krye të Ministrisë së Mbrojtjes.

Do të vijoj të jem avokatja e tyre më e forte”, shkruan Xhaçka.

Kujtojmë se pas dekretimit nga presidenti, ndryshimet në qeveri, do të votohen të hënën në kuvend./Opinion.al

 

Pas