Aktualitet

Pas firmosjes së marrëveshjes/Berisha: Shënon fillimin e fundit të regjimit Rama-VeliajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:42 - 27/10/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha e cilësoi historike marrëveshjen e firmosur me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta, për zgjedhjet vendore 2023.

Berisha tha se pikërisht kjo marrëveshje do të shënojë fillimin e fundit të regjimit të Edi Ramës dhe Erion Veliajt.

“Marrëveshja është historike sepse me primaret do marrë fund kryetarokracia.  Zotin Meta e kam garantuar se do përkrahim nismën referendare. Referendumi mbetet ndoshta mjeti më kryesor për të shëruar, për të rikthyer demokracinë në Shqipëri, e cila është në agoni të plotë dhe ka zbritur nën nivelet e Kirgistanit. Edhe njëherë e konsideroj historike këtë marrëveshje, pasi do të shënojë fillimin e fundit të regjimit absolutar të Edi Ramës dhe Erion Velisë”-tha Berisha.

Pas