Life Style

Parashikimi i motit për sot dhe nesër, ja si do të luhaten temperaturat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 09/10/18 |
el ida

Shqipëria
Moti – E martë, 9 tetor 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten dominante deri në mesditë kur serisht vranësirat fuqizohen në vend duke sjellë shira të izoluara në zonat malore si dhe rrebeshe afatshkurtra në Jug dhe zona të izoluara të Qendrës së territorit. Orët e vona të pasdites dhe në vijim paraqiten me kthjellime dhe vranësira kalimtare në gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante gjatë mëngjesit por rritje me 1 – 2°C  sjell mesdita duke ngjitur maksimumin në rang territori në vlerat 27 – 28°C.

Era do fryjë kryesisht mesatare por deri e fortë në mbrëmje në zonat Veriore me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior ndërsa në det vijon dallgëzim 2 – 3 ballë.
Shqipëria
Moti – E mërkurë, 11 tetor 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë motin ne te gjithe vendin gjate orëve të paradites, më të theksuara vranësirat paraqiten në zonat malore përgjatë kufirit Lindor. Po ashtu, pasditja dhe mbrëmja mbeten në ndikmin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bërë që kthjellimet dhe vranësirat kalimtare të jenë prezent në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit ulen lehtë në mëngjes por një rritje e lehtë e tyre parashikohet gjatë mesditës duke variuar 7 – 27°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det do të krijohet dallgëzim 2 ballë.

Pas