Aktualitet

Policia: Skafistët nga Vlora hodhën në det 560 kg marijuanë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:19 - 09/10/18 |
b.f

Policia shqiptare thotë se ka bashkëpunuar me Guardia di Finanza italiane për të kapur mjetin lundrues që transportonte mbi gjysmë ton marijuane drejt Brindizit.

“Gjatë ndjekjes, 2 skafistët e hodhën ngarkesën në det. Më pas ajo u rikuperua dhe rezultoi se ishte rreth 560 kg marijuanë. Të arrestuar janë shtetasit G.M., 32 vjeç dhe A.B., 27 vjeç nga Vlora.2 forcat policore po punojnë bashkarisht për këtë rast, si dhe për të zbuluar bashkëpunëtorë në këtë tentativë trafikimi”, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas të dhënave të para, vlera e marijuanës përllogaritej në 5 milionë euro, sasi e cila kishte si destinacion tregun italian.

Operacioni në det për kapjen e gomones

Pas