Aktualitet

Parashikimi i motit, 27 dhjetor 2020


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:15 - 27/12/20 |
Doriana Çepunaj

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të mbizotërohet nga një mot i vranët, i cili do të sjellë reshje shiu në të gjithë territorin. Por, në zonat malore reshjet do të jenë në formën e dëborës. Ndërsa gjatë orëve të mbrëmjes pritet përmirësim i lehtë dhe i përkohshëm i kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 11°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi jugor, duke krijuar dallgëzim 5-6 ballë./Opinon.al

Pas