Kryesore

Parashikimi i motit, 2 Shtator


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:07 - 02/09/20 |
el ida

Sipas MeteoAlb, vendi ynë në pjesën e parë të ditës do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësirat kalimtare.

Por në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të shtohen, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore. Ndërsa bregdeti do të mbetet me mot të kthjellët.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 34°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë./Opinion.al

Pas