Kryesore

Parashikimi i motit, 16 gusht 2019


               Publikuar në : 08:22 - 16/08/19 |
el ida

Vijon ndikimi i motit të kthjellët gjatë orëve të paradites në të gjithë vendin por pasditja sjellë kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Me të njëjtat kushte atmosferike mbetemi gjatë natës.

Sipas MeteoAlb temperaturat e do të jenë të pandryshueshme në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 9°C deri në 34°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./Opinion.al

Pas