Aktualitet

Pak orë para nisjes së “Foltores”, Berisha mesazh demokratëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:47 - 16/09/21 |
Opi Nion

Pasi na ndajnë vetëm pak orë nga takimi që ish-kryeminisri Sali Berisha do të zhvillojë me demokratët, Berisha iu ka dërguar një mesazh demokratëve përmes një postimi në rrjetet sociale.

Berisha rikujton se sot në orën 18:00 do të nisë cikli i foltores për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë.

Berisha thekson se foltorja do të jetë një bashkëbisedim me demokratë dhe demokrate që nis në Tiranë dhe do udhetojë në mbarë vendin.

“Njoftim! Të dashur miq, Ditën e enjte më datë 16 shtator ora 18:00 ne Hotel Rogner nisim ciklin e “Foltores per nje Parti Demokratike me te bashkuar, me te forte dhe me te hapur”!

Foltorja do te jete nje bashkebisedim me demokratë dhe demokrate qe nis ne Tirane dhe do udhetojë në mbarë vendin. Jeni te mirëpritur! Rroftë Partia Demokratike.”, shkruan Berisha.

Ish-kryeministri kishte paralajmëruar më herët takime me bazën e PD lidhur me vendimin e Lulzim Bashës për ta përjashtuar nga grupi parlamentar i PD-së./Opinion.al

Pas