Bota

Pak ditë pasi vrau qenin, 12-vjeçari shkon në shkollë me 3 pistoleta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:49 - 08/10/20 |
Al Do

Një ngjarje e pazakonte ka ndodhur në Florida, SHBA. Një 12-vjeçar ka marrë në shkollë 3 pistoleta për t’ua treguar shokëve të tij.

Armët janë zbuluar nga mësuesi kujdestar i cili ka vënë re se çanta e drekës ishte shumë e rëndë dhe kur e ka hapur ka zbuluar dy pistoleta.

Më vonë djalit i është gjetur edhe një pistoletë tjetër e mbushur gjysmë automatike.

12-vjeçari është përjashtuar nga shkolla, ku për një vit arsimor prindërit paguajnë 8200 dollarë. Ai më pas është dërguar në paraburgim.

Nëna e tij ka deklaruar se para disa ditësh ai kishte vrarë qenin e shtëpisë me armë gjahu.

Djalit i është gjetur edhe një vizatim shqetësues në çantë, ku ishte një burrë jashtë shkollës dhe vendi ishte i mbushur me viktima. Ai kishte mundur që t’i merrte armët nga kasaforta, pasi mamaja e tij e kishte harruar të hapur./ Opinion.al

Pas