Aktualitet

Pacientja rrëzohet brenda në ambulancë dhe pëson dëmtime, procedohet shoferi



Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 09/06/22 |
Opi Nion

Një shofer ambulance është proceduar penalisht për shkak se akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Sipas policisë shoferi L.P., teksa po transportonte pacienten me iniciale F.B., në spital kjo e fundit është rrëzuar brenda në ambulancë për shkak të frenimit të menjëhershëm duke pësuar dëmtime.

 Po nga këto struktura u referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal i shtetasit L. P., 64 vjeç, banues në Fier, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke transportuar me autombulancë për në spitalin e Fierit, pacienten F. B., për shkak të frenimit të menjëhershëm, është rrëzuar brenda në ambulancë pacientja F. B., duke pësuar dëmtime”-njofton policia.

Pas