Aktualitet

Pas debatit me Ramën/ Berisha: Bastardi i bllokmenëve konfirmoi se…Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 09/06/22 |
Opi Nion

Pas debatit nga vendi me kryeministrin Edi Rama në sencën plenare të ditës së sotme kreu i PD, Sali Berisha ka marrë fjalën në Kuvend.

Berisha ka qenë i ashpër në deklaratat e tij ndaj kreut të qeverisë të cilin e cilësoi “bastard i bllokmenëve”. Ai tha se Rama sot konfirmoi se bordet e ngritura nga qeveria janë metodë komuniste, ndërsa theksoi se ato mbrojnë qeverinë dhe oligarkët e saj.

“Prej kohës në këtë parlament janë denoncuar bordet si institucion të së shkuarës komuniste dhe sot një bastard i bllokmenëve e konfirmoi këtu se me këtë metodë komuniste ka gjetur shpëtimin e qytetarëve shqiptarë. Unë e denoncoj këtë. Këto borde janë si shushunja që po i pijnë gjakun dhe po i fusin në depresion me çmimet stratosferike, vetëm për të mbrojtur qeverinë dhe oligarkët e saj. Ai që ia mbathi dhe kjo zonja këtu që bëhet parzmore e tij dhe shkel rregulloren, ai tha se po bën heroizëm me energji. Ky vend energjinë e ka nga burimet natyrore dhe ujore”, tha ai.

Pas debatit me Berishën kryeministri Edi Rama është larguar nga Kuvendi.

Pas