Emisionet

Opinion/ Të bësh punën që do dhe të jetosh për të punuar!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:21 - 15/06/22 |
Opi Nion

Është diskutuar të martën (14 Qershor 2022) në emisionin “Opinion” për temën: Të bësh punën që do dhe të jetosh për të punuar!

“Opinion” është fokusuar te profesioni që ëndërrojmë të bëjmë dhe çfarë profesioni bëjmë në të vërtetë.

Sa e lehtë është të bësh punën që ke ëndërruar të bësh dhe sa e vështirë është të bësh një punë që detyrohesh të bësh jo thjesht për tu paguar por edhe për të arritur shuma më të mëdha se me punën që ke pasion? Çfarë raporti ka midis pasionit që ke pasur për profesionin që do të bësh dhe punën që bën realisht? Këto çështje janë diskutuar në emisionin “Opinion”.

Të ftuar në studio me gazetarin Blendi Fevzi për të folur për këtë temë:

  1. Edmond Tupe
  2. Nabjana Shabanaj
  3. Matilda Mcini
  4. Alket Islami
  5. Klodiana Shala
  6. Neritan Ceka
  7. Arlinda Çausholli

Në lidhje direkte:

  1. Erjon Lulaj

Në pjesën e tretë në emisionin “Opinion” është transmetuar një material interesant për Franko Dine, street style artist, që pikturon në muret e kryeqytetit dhe shumë nga pikturat e tij janë bërë të famshme në rrjetet sociale. Po ashtu Henrik Çule Drejtori i dekorit Tiranë do të flasë për këta artistë.

Ndiqni në videon më poshtë emisionin e plotë Opinion:

Pas