Aktualitet

“Jetoj me 7 mijë lekë në muaj”, invalidi në protestë: Turp dhe qesharakeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:22 - 15/06/22 |
Opi Nion

Qytetarë të ndryshëm i janë bashkuar protestës së sotme kundër rritjes së çmimeve, e cila nisi nga sheshi “Skënderbej” dhe më pas marshuan drejt Kryeministrisë.

Një nga protestuesit tha se e kishte të pamundur jetesën, pasi edhe pse çmimet janë ngritur ai jeton me 70 mijë lekë të vjetra në muaj.

Jam Genc Tepelena, kemi shumë probleme, por qeveria nuk merr parasysh asnjë nevojë jetike, por vetëm ngrenë çmime dhe japin minimumin jetik 70 mijë lekë të vjetra. Është turp dhe qesharake. Iu bëj thirrje të gjithëve të bashkohen në protestë që rinia shqiptarë të mos ikë”,-tha protestuesi.

Pas