Emisionet

Opinion/ Sali Berisha, ç’po ndodh me opozitën?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:55 - 14/10/22 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” të së enjtes (13 tetor 2022), ishte i ftuar kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha me të cilin u diskutua për zhvillimet brenda opozitës.

Cila është strategjia e unifikimit të Partisë Demokratike? Cila është strategjia e raporteve midis Partisë Demokratike dhe Partisë së Lirisë,  midis PD-së, PL-së dhe partitve të tjera opozitare? Cila është strategjia e opozitës?

Këto ishin disa prej pyetjeve, të cilat kryedemokrati i dha përgjigje në pjesën e parë dhe të dytë të emisionit.

Të ftuar të tjerë në studio përballë Berishës ishin:

  1. Jonida Shehu
  2. Robert Rakipllari

Në pjesën e tretë, në historitë e të enjtes në “Opinion”, emisioni u fokusua tek “Mural Fest” me kreator Elidon Halitin. Ky është festivali i katërt që zhvillohet dhe marrin pjesë artistë nga e gjithë bota.

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas