Emisionet

Opinion/ Sa kushton jetesa në Shqipëri!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:55 - 29/12/20 |
Doriana Çepunaj

Mbrëmjen e së hënës (28 Dhjetor) emisioni“Opinion” është fokusuar tek tema: Sa kushton jetesa në Shqipëri.

Pjesë e diskutimit kanë qenë pyetjet: Cilat janë shpenzimet kryesore të shqiptarëve sot sipas INSTAT?  Cilat janë fushat ku ata shpenzojnë më shumë? Cili është raporti i shpenzimeve në vend me ato të shteteve fqinje dhe vendeve të BE-së? Cilat janë qytet me jetesën më të shtrenjtë?

Në pjesën e parë dhe të dytë janë diskutuar këto pyetje me 6 të ftuar në studio:

Ines Nurja

Eni Nasi

Ornela Liperi

Vehab Kola

Mira Pogaci

Në pjesën e tretë është transmetuar një material përmbledhës, i cili tregon gjendjen e familjeve në nevojë që ndihmohen nga “Fundjavë Ndryshe”, si dhe jetën e tyre të përditshme./Opinion.al

 

Pas