Emisionet

Opinion/ Lidhje me kartelin meksikan? Flet shqiptar i akuzuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 21/09/22 |
Opi Nion

Të martën (20 shtator 2022) në emisionin “Opinion” u diskutua për zhvillimet e kronikës në vend.

Më konkretisht në “Opinion” u diskutua për kartelin meksikan të Sinaloa, vrasjet në Shkodër dhe publikimin e e- maileve të ish-drejtorit të Policisë së Shtetit Gledis Nano.

Në pjesën e parë të emisionit u transmetua intervista me biznesmenin shqiptar që jeton dhe punon prej vitesh në Meksikë, Luftar Hysa. Hysa është vënë ditët e fundit në qendër të akuzave nga një media meksikane, pasi sipas tyre po investon në Shqipëri paratë e kartelit të drogës në Sinaloa.

Në intervistën e dhënë për emisionin “Opinion”, ai është pyetur nëse ka lidhje me kartelin meksikan.

I ftuar në studio për temën:

1.Luftar Hysa

Më pas emisioni u fokusua në publikimin e e-maileve të ish-drejtorit të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, në kohën kur  ishte drejtor i antiterrorit dhe në vrasjet e ndodhura së fundmi në qytetin e Shkodrës.

Të ftuar në studio për të diskutuar për çështjet ishin:

1.Klodiana Lala

2.Eni Ferhati

Emisionin e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm.

Pas