InstaBIZ

Shakira flet për herë të parë për ndarjen me Pique: Periudha më e errët e jetësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:06 - 21/09/22 |
Opi Nion

Këngëtarja e famshme 45-vjeçare Shakira ka folur për herë të parë për ndarjen nga futbollisti Gerard Pique, me të cilin ka dhe 2 djem.

Në një intervistë për revistën “Elle”, Shakira e përshkroi ndarjen si periudhën më të errët të jetës së saj.

“Është vërtetë e vështirë të flasësh për jetën personale pasi është hera e parë që flas në një intervistë për këtë situatë. Kam qëndruar e heshtur. Është e vështirë të flasësh, veçanërisht sepse jam ende duke e përjetuar, dhe sepse ndarja jonë nuk është një ndarje në paqe. Ka qenë e vështirë jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët e mi. Shumë e vështirë”, është shprehur Shakira.

Po ashtu, 45-vjeçarja gjatë intervistës pranoi se situatën që kaloi me Pique ka dashur ta mbajë të fshehtë nga fëmijët e saj për t’i mbrojtur ata, ndërsa tha se ky është dhe misioni numër një i saj.

Sa i përket lajmeve në media për ndarjen e saj nga futbollisti, Shakira tregoi se këto lajme preknin fëmijët e saj të cilët ndonjëherë i dëgjonin edhe në shkollë.

Ish-çifti njoftoi ndarjen e tyre në qershor të këtij viti. Gerard dhe Shakira u takuan për herë të parë kur këngëtarja ishte në xhirimet e videos për këngën zyrtare të Kupës së Botës 2010 ‘Waka Waka’, ndërsa e filluan lidhjen po atë vit.

Pas