Emisionet

Opinion/ Ilir Meta për krizën e Kushtetueses!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 15/11/19 |
xhu lia

Mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Opinion” me drejtues Blendi Fevziun ishte i ftuar  Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta.

Në këtë intervistë Meta është shprehur lidhur me  debatin që ka përfshirë mazhorancën dhe Presidentin për emërimet e anëtareve të Gjykatës Kushtetuese.

Gjithashtu gjatë intervistës u diskutuan edhe tema të tjera si Shengeni Ballkanik, nëse Presidenti do të shpërndajë Parlamentin si dhe për situatat e krijuara në bashkitë e Shkodrës dhe Vorës lidhur me kryetarët e bashkive./Opinion.al/

15

Pas