Emisionet

“Opinion”/ Çfarë do të thotë të jesh femër në trevat shqiptare?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:15 - 13/07/21 |
Opi Nion

Është diskutur tq hënën në emisionin “Opinion” mbi temën “Çfarë do të thotë të jesh femër në trevat shqiptare?”

Të ftuar në studion e gazetarit Blendi Fevzi kanë qenë:

  1. Iljada Baci
  2. Liridona Beqiri
  3. Destantila Vatnikaj
  4.  Xhumadije Ibrahimi
  5.  Zana Guxholli
  6. Arijana Roka
  7. Florenta Islami
  8. Mira Pogaçi

Në lidhje të drejtpërdrejtë:

  • Zana Hollaj Servan

Në pjesën e tretë është transmetuar një insert i veçantë lidhur me dy femrat e para shqiptare intelektuale dhe të shkolluara në Itali, Musine Kokalari dhe Drita Kosturi. Është transmetuar një intrvistë e Drita Kosturit e dhënë për një televizion çek dhe një pjesë e historisë së jetës të Musine Kokalarit marrë nga reportazhi “Diktatorit./Opinion.al

Pas