Emisionet

Opinion – Albin Kurti!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:59 - 09/10/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e 9 tetorit, në “Opinion” gazetari Blendi Fevziu zhvilloi një intervistë me Albin Kurtin, kryetarin e lëvizjes Vetëvendosja njëherësh partia që ka fituar zgjedhjet në Kosovë.

Çfarë pritet të ndodhë me ardhjen e Vetëvendosjes në qeverinë e Kosovës, ndryshimi i raportit nga opozita në pushtet, dialogu me Serbinë, marrëdhëniet me SHBA-në, dhe raportet Shqipëri-Kosovë ishin disa nga çështjet kryesore që u trajtuan në pjesën e parë dhe të dytë të programit.

Në pjesën e tretë u shfaq një intervistë e dhënë nga Kurti vite më parë, në burg në Serbi, kur ishte i dënuar nga regjimi i Millosheviçit.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas