Emisionet

Opinion/ Artizanë modernë!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:20 - 09/10/19 |
Geljano Fataj

Mbrëmjen e 8 tetorit studioja e programit “Opinion” u transformua në një mini ekspozitë me punime artizanale.

Alvaro Istrefi, Genta Ahmeti, Rudina Kazazi, Arnold Bezhani, Xhavit Novalani, Mariglez Memajdini, Adela Durmishaj, Arvid Kallaçi folën për pasionin dhe vështirësitë e profesionit të tyre.

Ndërsa në pjesën e tretë të programit u shfaq një material që tregon si ka ndryshuar tradita e artizanatit ndër vite në Shqipëri.

Emisoni i plotë në videon e mëposhtme:

Pas