Aktualitet

OBSH aprovon për përdorim emergjent vaksinën Sinovac


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:01 - 01/06/21 |
Opi Nion

OBSH ka aprovuar përdorimin emergjent të vaksinës CoronaVac të kompanisë Sinovac, duke garantuar që plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit. Lajmi është bërë ditur nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetet sociale.

Vaksina Sinovac është përdorur në grupmosha të ndryshme në Shqipëri, teksa aprovimi saj ende nuk ishte dhënë nga OBSH. Javët e fundit në vendin tonë është ulur numri i rasteve të reja dhe i viktimave nga COVID-19.

Postimi i Manastirliut

OBSH aprovon përdorimin emergjent të vaksinës së kompanisë Sinovac, CoronaVac Covid-19, duke garantuar që plotëson standardet ndërkombëtare të sigurisë, efikasitetit dhe prodhimit. /Opinion.al

Pas